http://www.catwalkcatlitter.com.tr/wp-content/uploads/2020/05/neden-1.jpg

Neden CatWalk?

http://www.catwalkcatlitter.com.tr/wp-content/uploads/2020/05/bentonit.jpg

İÇERİĞİMİZBentonit Nedir?

Milyonlarca yıl önce, dünyamızda yoğun yanardağ faaliyetleri olduğu bilinmektedir. Bu yanardağ patlamaları ile denize dökülen alüminyum ve magnezyumca zengin volkanik kül, tüf ve lavların deniz suyunun etkisiyle yavas yavas kimyasal değisime uğrayarak bentonit diye bildiğimiz killeri olusturduğu düsünülmektedir.
Bentonit, baslıca montmorillonit olmak üzere çok küçük kristallere sahip kil minerallerinden olusan ve ağırlıklı olarak koloidal silis yapıda, yumusak, gözenekli ve kolayca sekil verilebilen bir kayadır.

Ülkemizin çesitli yörelerinde halkımızın kullandığı “bas kili”, “çamasır kili”, “bebe toprağı” ve “pekmez toprağı” gibi killer genellikle bentonittir. Ayrıca geçmiste, köy evlerinin çatılarında sızdırmazlığı sağlamak amacıyla bentonitik killer kullanılmıstır. Bentonit ile sıvanan çatılar geçirimsiz bir tabakaya kavusup yağmur sularından korunmustur.

Bentonit; içerdiği elementlerin özelliklerine göre değismekle birlikte genellikle, dökümcülükte, sıvı yağ ve meyva suları için rafinasyon ve renk açmakta, sabun ve diğer temizlik malzemelerinin yapımında, ıslandığı zaman kabarıp gözenekleri kapadığı için sondaj kuyularında, kağıt ve demir çelik endüstrisinde, gübre ve hayvan yemi yapımında, seramik yapımında ve daha bir çok alanda da kullanılır. Montmorillonitin ticari adı olan bentonit, ilk kez, 1898 yılında Knight tarafından, ABD Wyoming’de Fort Benton yakınındaki killer için kullanılmıstır. Montmorillonit adı Güney Fransa’da Montmorillon’daki bentonit yataklarından gelmektedir.

Dünya bentonit rezervi 1.870 milyon ton olup ABD, Rusya, Türkiye, Yunanistan, Almanya, Japonya, Italya, Ispanya ve Ingiltere’de bulunmaktadır. Türkiye, 280 milyon tonluk bentonit rezervleriyle toplam dünya rezervinin yaklasık yüzde 15’ine sahiptir.

http://www.catwalkcatlitter.com.tr/wp-content/uploads/2021/08/kedili_kum.png

DOĞRU SEÇİMNeden CatWalk?

BENTONIT

CatWalk Premium Cat Litter Kedi Kumu bentonit kumundan üretilmiş olup kedinizin sağlığına zarar verebilecek hiçbir madde içermez. Anında topaklanır ve sıvıyı kısa sürede absorve eder. İdeal bir topaklanma özelliğine sahiptir. Sıkı ve çabuk topaklar oluşturur.

ANTI – STRESS

CatWalk Premium Cat Litter Kedi Kumu içeriğinde bulunan doğal mineraller sayesinde kediniz için bir anti-stres ortamı sağlanır. Kediniz tarafından yanlışlıkla yutulması durumunda dahi metabolizmasına zarar vermez.

YÜKSEK EMİŞ GÜCÜ

Ham maddesinde kullanılan doğal minerallerin moleküler yapıları çok yüksek sıvı emme gücüne sahiptir. Bu sayede su ve koku emme kapasitesi oldukça yüksektir. Uzun süreli kullanımlarda dahi mükemmel bir kuruluk sağlayarak kedinize sağlıklı ve hijyenik tuvalet ortamı sunar.

EV DOSTU

Bentonit madenden çıkarıldıktan sonra her hangi bir kimyasal işlem görmeden doğal hali ile kullanıma sunar. Bu sayede ev dostu ve insan sağlığına zararsızdır. CatWalk kedi kumu hem siz hem kediniz için güvenle kullanabileceğiniz üründür.

Nerelerdeyiz?

E-pazar yerlerinden ve seçkin market zincirlerinden ürünlerimizi satın alabilirsiniz.

trendyol
n11
gittigidiyor
hepsiburada
migros_sanal
migros
ozdilek
amazon
banabi

Free Shipping
Over $49.99

Spend $49.99 or more and qualify for free shipping in most metro areas.

Daily Processing
Before 2pm

While you're on holiday, here's where your furry friends will spend their time.

Call us:
+1 300 687 343

Our customer service team is online weekdays, 9am to 4pm EST.

Pet Advisor Blog

http://www.catwalkcatlitter.com.tr/wp-content/uploads/2020/05/catwalk_logo_kucuk.png
Bize Ulaşın
AC GLOBAL SU ve HIZLI TÜK. ÜRÜN.DAĞ.PAZ.SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ.
Ahmet Bey Mh. Nilüfer Cd. No:297 Osmangazi, Bursa
+90 543 829 2530
Pazartesi - Pazar: 08:00 - 18:00

Powered By

http://www.catwalkcatlitter.com.tr/wp-content/uploads/2020/05/grafikare.png